Braatz je o Modrem žametu ustvaril poezijo, polno spominov, očarljivo in nenavadno, vstopnico, s katero si ljubitelji kinematografije lahko ogledajo zakulisje nastajanja polemičnega filma, ki danes velja za vojaersko klasiko. On jo imenuje “meditacija”.
http://www.vogue.com/13436840/making-of-blue-velvet-documentary-30th-anniversary/
Film je očarljiva, tiha, čutna izkušnja z nevsakdanjim ritmom in podobo, zaradi česar je film neodvisna umetnina, ki ne posnema svojega predmeta.
http://www.hollywoodreporter.com/review/blue-velvet-revisited-review-937092?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Lynch se dobro razume z Braatzom, ki je pokazal svoj prefinjen režiserski čut. S svojim gradivom se je poklonil mojstru in dokazal, da zaupa upodobitvi skrite kakovosti svoje ustvarjalne moči. Ponovni pogled na Modri žamet je z izvrstno glasbo in redkimi posnetki s snemalnih prizorišč prava nirvana za Lyncheve občudovalce. Nad tem očarljivim draguljem bodo navdušeni tudi tisti, ki za nastajanje filma ne kažejo zanimanja.
http://www.theupcoming.co.uk/2016/10/07/london-film-festival-2016-blue-velvet-revisited-review/
… Ponovni pogled na Modri žamet je daleč od običajnega kolaža o nastajanju filma. To je film za občudovalce Lyncha in Modrega žameta, ki bodo v njem našli veliko prebliskov. Tako kot Lynch je tudi Ponovni pogled na Modri žamet nenavaden, a bodo nekateri ob njem neskončno uživali.
https://www.flickreel.com/blue-velvet-revisited-review-london-film-festival/
Ponovni pogled na Modri žamet je poetičen spomin na čas, metafizično opazovanje Petrovih izkušenj s snemalnih prizorišč.
http://www.thebluerose.co.uk/2016/10/lynch-at-london-film-festival-2016.html
Neonske luči in grafični napisi so med čudovito poimenovanimi prizori, kot je, na primer, “To naredi za van Gogha”, v filmu edini na videz sodobni elementi, ki se dobro ujemajo z izjemnimi posnetki s snemalnih prizorišč in redkimi fotografijami, povezanimi v filmu Petra Braatza.Film bo všeč tudi tistim, ki niso videli Modrega žameta…
http://www.garbage-file.com/2016/10/film-blue-velvet-revisited.html
Film ni forenzična analiza Lyncheve izzivalne grozljivke iz leta 1986. O njej je bilo že veliko napisanega in posnetega. Tokrat pa smo dobili prijetno nostalgično obarvano popotovanje skozi fotografije in filmski arhiv nemškega režiserja Petra Braatza, ki ga je Lynch pripeljal na snemanje svojega Modrega žameta, da bi dokumentiral nastajanje filma.
http://www.smokescreenlondon.com/event-reviews/2016/10/9/london-film-festival-2016-review-blue-velvet-revisited
Bolj kot (le) pripoved o zakulisju snemanja, je Blue Velvet Revisited nazoren filmski zapis. Mestoma skrivnosten, vizualno osupljiv in s čudovito glasbo.
https://wemakemoviesonweekends.com/2016/10/13/bfi-london-film-festival-blue-velvet-revisited-review/
Občudovalci nadnaravnega, čudovitega in vznemirljivega sveta Davida Lyncha ne smejo prezreti liričnega dokumentarnega filma Petra Braatza.
http://www.bina007.com/2016/09/bfi-lff-2016-preview-blue-velvet.html
Braatz po koščkih prikaže, kako je Lynch posnel film svojih sanj.
http://www.dmovies.org/2016/10/07/blue-velvet-revisited/
Vrhunec filma je pogovor mladega Braatza in mladega Lyncha, ki poteka izven kadra, o dekletu, v katerega se je Braatz zaljubil v Nemčiji. Vrhunsko je tudi Lynchevo pripovedovanje o tem, kako je vznemirjen zaradi snemanja Blue Velvet in kako zabavno je to snemanje zanj in za ekipo.